Membrane-SwitchMembrane switch bir devreyi açıp kapatmak için kullanılan elektrik switchidir. Mekanik switchler bakır ve plastik parçalardan oluşurken Membrane switchler PET veya ITO gibi özel maddeler üzerine basılır. membrane switch tuş takımı kullanıcıların elektronik aletlere komut göndermesi için pratik bir aracıdır. Dokunmatik ekran, plastik klavye kontrol sistemleri ve membrane switch etiket sistemleri ürünün en çok kullanıldığı alanlardır.

Ülkemizde membrane switch kullanımı son yıllarda ciddi şekilde artmış durumda. Bu sistemlerin kolay kullanım tarzları ve şık görünümlerinin yanında uygun fiyatları da tüketicilerin membrane switchlere olan talebini arttırmayı başardı. Son yıllarda mikrodalga fırın panelleri, klima kontrol panelleri ve televizyon kumandaları gibi alanlarda da kullanılmaya başlanan Membrane switchler yakın gelecekte çok daha fazla kullanım alanı bulacak.

* Su, nem ve rutubetten etkilenmez.
* Tozdan ve hava koşullarından etkilenmez.
* Grafik tasarımda estetik görünüş ve sınırsız alternatifler sunar.
* Kolay ve çabuk temizleme imkanı sağlar.
* Arkadan yapılan baskı tekniği sayesinde yazı, rakam ve sembollerde silinme olmaz.
* Montajının basit olması nedeniyle zaman tasarrufu sağlar.
* Diğer sistemlerden daha ekonomik olması sebebiyle küçük siparişlerin ucuza maledilmesini sağlar.
* Metal dome’lu ve kabartmalı panellerde tuşa basma hisse diğer sistemlerden daha belirgindir.
* Tuş vuruş sayısı yüksek ve uzun ömürlüdür.hzmet vermektedir.

Sorunsuz çalışan membrane switch, panel etiket, ve diğer ürünlerin ilk üretim aşaması olan grafik çizimlerin profesyonelce yapılması çok önemlidir.Bunun bilincinde olan firmamız, grafik departmanında, en son teknoloji imkanlarını ve en son versiyon çizim programlarını kullanarak profesyonel ekibi ile size hizmet vermektedir. Üretimi yapılması istenilen işlere göre kullanılacak malzemeler tesbit edilip baskıya uygun boyutlara getirilmek için hassas mesafe ayarlı bıçakta kesilir. Film ünitesinde hazırlanmış olan grafik çalışma film makinesinden çıktı alınarak kalıp çekme ve pozlama ünitesine gönderilir.
İşin hassasiyetine göre tercih edilen ipek kalıplara çalışma pozlanır, banyo ve kurutma işlemleri tamamlandıktan sonra baskı yapılmak üzere ilgili personelimize verilir.

Pantone kataloğundan baskı için belirlenen renkler, bilgisayar ortamında belirlenen formülle ölçülendirilerek yapılmaktadır. Baskı rengi ile ilgili sorun yaşamamak için numune ile karşılaştırılır ve gerekli onay alındıktan sonra üretime geçilir.
Serigraf baskısı yapılan işler yürür aksamlı tünel fırınlardan geçirilerek kurutulması sağlanır.
Baskılarımız ağırlıklı olarak otomatik makinelerde yapılmakta olup zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlanmakta, dolayısıyla üretim de hızlanmaktadır.

Transparan ve UV laklı işlerin ürünün görüntüsüne etki etmesi (parlak veya mat), devreler üzerinde koruyucu katman oluşturması gibi fonksiyonları vardır. Bu işlem talep etmiş olduğunuz ürünün baskısı ile ilgili son aşamadır.
Baskısı biten ürünler, membrane switch ve panel etiketler üzerindeki kabartmaların yapıldığı kabartma ünitesine getirilir. Burada gerekli hassasiyet ve titizlik gösterilerek, daha önce hazırlanmış klişeler kullanılarak kabartma (gofre) işlemi yapılır.
Kabartması biten işler daha sonra kesim atelyesine gelmektedir. Burada daha önceden hazırlatılmış bıçak kalıbı ile işler pedallı kesim makinesinde kesilmekte ve gerekli şekiller verilmektedir.Her biri ayrı bir katman olan membrane switch etiketler montaj bölümüne getirilir. Burada alt kontak devre üzerine led montajı yapılır ve kontrol edilir.Birbirinden bağımsız bu katmanlar çok hassas bir yaklaşımla montajlandıktan sonra konnektör çakımı ve kontrolü için diğer bölüme aktarılır.Kalite kontrol ünitesinde tuşların, ledlerin ve devrelerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek arızalı ürünler ayrılıp diğerleri müşteriye teslim edilmek üzere paketleme ünitesine gönderilir.