Günümüzde etiketler konser tanıtımları, etkinlik tanıtımları, fuar ve gösteriler için kullanıldığı gibi firmaların tanıtımları içinde kullanılmaktadır. Etiketler günümüzde tamamen reklam amacıyla kullanılan bir araçtırlar.

etiket

Bu sebeple reklam ve reklamcılık sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan etiket sistemleri son yıllarda büyük artış göstermiş ve birçok firma tarafından tercih edilmiştir.

Firmaların tanıtım unsuru olarak kullandığı ve genellikle insanların çok olduğu noktalara yapıştırılan etiketler iyi bir reklam seçeneğidir.

Viral reklamcılık olarak insanlara fark ettirilmeden yapılan bu reklamların başında video, sonrasında etiket gelmektedir. Etiketleri inşaat sektöründen, sağlık sektörüne kadar neredeyse tüm sektörler kullanmaktadır. Etiketlerin önemini de bir cümleyle açıklamak bu kadar basit oldu.

Yani günümüzde her sektör etiket sistemlerini kullanıyor ve reklamlarını yapıyor. A firması 1000 adet etiketleme yapıyorsa, rakibi B firması 4000 adet etiketleme yaparak, A firmasının önüne geçiyor.

Etiketler bu kadar önemli bir ticari hayata sahipken, fiyatlarının ise gayet düşük olması ile dikkat çekiyorlar. Etiketlerinizin kalitesinin önemli olduğu gibi yapışkanlarının da çok önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.

Yapışkanı kötü etiketler yapıştırılan yerde durmayacak ve kısa süre içerisinde düşecektir. Diğer yandan etiketler eskiden bildiğimiz gibi ders kitapları ve defterlerin üzerine isim ve soyadı bilgisi yazılması amacıyla kullanılmaya devam etmektedir.

Bir topluluğu veya üniversite kulübünü tanıtan etiketlerde çoğu kafelerde dikkatimi çekmektedir.