özel-kesim-etiketEtiket kullanımı dolayısıyla reklam potansiyeliniz güçlenir ve müşteri portföyünüz artar. Etiketler genel olarak halkın daha yoğun olduğu yerler, apartman girişleri ve kahvehaneler gibi genel kısımlarda yer alır. Bu sayede günlük ortalamanın üzerinde bir reklam yapmış olursunuz. Etiketlerinizin tasarımı ve büyüklüğü de çok önemlidir. Çok küçük yazılı etiketler dikkate alınmaz ve okunmaya dahi tenezzül edilmezler. Oysa büyük etiketler her zaman dikkat çeker. Tabii ki abartılmış etiket boyutu yapıştırılan yerler tarafından hoş karşılanmayabilir. Bu sebeple ortalama boyutları araştırmalı ve bu boyutlarla etiket yaptırmalısınız.

Ülkemizde etiket kullanımının en yaygın alanı; Makine mühendisleri, doğalgazcılar, halı yıkama firmaları, tost ve tost türevi satışı yapan işletmeler. Bunlar için etiket sistemi çok önemlidir, doğalgazcı için bir diğer alacak kişinin gözüne sokmak için yapılan bir reklamdır. Keza halı yıkama firmaları da kendini asla unutturmamak için etiket kullanımı yaparlar. Genel olarak bahar aylarına yakın zamanda rastlanılan etiket kültürü, yazla birlikte pozitif artacak iş gücü sebebiyledir. Alo paket tercihi ve telefon numaraları yazılı olan fast food işletmeleri ise bu reklamla iş gücünü arttırırlar.

Genellikle öğrenci kesimine hitap eden bu fast food işletmeleri, apart ve benzeri yerlere etiketlerini yapıştırırlar. Etiket kullanımının ana faydası reklam seçeneğinin ve reklamın hitap ettiği kitlenin artmasıdır. Bu sebeple etiket reklamları kullanılmalı ve tasarım konusunda iyi bir grafik ortaya çıkartılmalıdır.